Eylül, 2019
Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu ve Türkiye’de faaliyet gösteren Danimarkalı şirketler “Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine” dikkat çekmek amacıyla ''Danimarka Çocuk Festivali''ni gerçekleştirdi. Darüşşafaka çocuklarına özel olarak gerçekleştirilen festivalde, çocuklar birçok yaratıcı atölyeye katılarak unutamayacakları renkli bir gün geçirdiler. ‘’Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden’’ İklim Eylemi, Temiz Su, Erişilebilir ve Temiz Enerji, Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklara katkıda bulunmak amacıyla her yıl çocuk festivali düzenleyen Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdi. 

Bestseller, Chr. Hansen, Continental Confectionary Company, Danfoss, Grundfos Hummel, ISS, Novozymes, Queen® Tarım gibi alanında öncü Danimarkalı şirketlerin yanı sıra LEGO®, Viking Life Saving Equipment, Danimarka Kültür Enstitüsü desteğiyle festival gerçekleştirildi. Ek Biç Ye İç, IKSV, Türkiye Bisikletliler Derneği, Aktif Yaşam Derneği, Çöpüne Sahip Çık Vakfı, Yeşil Çocuk ve Argüden Yönetişim Akademisi Vakfı gibi sivil toplum kuruluşları ve dernekler de festivale katılım sağlayarak destek verdiler. 
Danimarka Başkonsolosu Anette Gelskjøt açılış konuması yaptı. Daha sonra, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İlçe Milli Eğitim Müdür İbrahim Tahmaz ve Darüşşafaka Cemiyeti Başkan Vekili de Sürdürebilirliği hedeflerine değindi. Ayrıca, Danimarka doğumlu süper model ve moda tasarımcısı Tülin Şahin de ziyarete geldi.
Queen® Tarım çocuklarla birlikte Succulent çeşitleri ile teraryum çalışmaları yaptı. Aşırı ilgi gören teraryum tasarım standı büyük bir heyecan yarattı! Çocuklar bir an önce süslemelere başlamak için sıraya geçtiler. Fotoğrafçılar Queen standında kalabalığı görünce yanımıza gelip çekimlere başladılar. Bunun yanında, renkli Kalanchoe çiçekleri çocuklara hediye edildi ve çiçek bakımı ile ilgili bilgilendirildi.

Danimarka Başkonsolosu Anette Gelskjøt (sağ)

Queen® Tarım’a teşekkür ettiği an ve katılım belgesi verirken.